Σε αυτό το άρθρο θα αναφερθώ σε κάποιους διαφορετικούς τρόπους στοιχηματισμού που μπορούν να μας επιφέρουν μεγαλύτερο κέρδος από ό,τι αρχικά θα μπορούσαμε να πάρουμε........Παρακάτω θα γράψω διάφορες περιπτώσεις και με κάποια παραδείγματα ώστε να γίνουν πιο κατανοητά.....

1)ΠΩΣ ΠΑΊΖΩ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ ΣΤΟ OVER 2,5 ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΟΥ 1,5:Ξεκινάμε με το να ποντάρουμε στο ματς OVER 1,5 GOAL στο ΗΜΙΧΡΟΝΟ με απόδοση σίγουρα μεγαλύτερη του 1,9 και συνήθως τη βρίσκουμε στο 2,25...Έτσι αν μπουν 2 γκολ στο ημίχρονο έχουμε πληρωθεί και δεν έχουμε κανένα άγχος για το 2ο ημίχρονο...ΤΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ δεν θα είναι στα επίπεδα που θα ποντάραμε το OVER 2,5 εξ΄αρχής αλλά περίπου στο 60%.Π.Χ.........Αν θέλαμε να ποντάρουμε 20 EURO σε ένα ματς με απόδοση 1,5 στο OVER 2,5 για να έχουμε καθαρό κέρδος 10 EURO.Με τον εναλλακτικό τρόπο που σας λέω ποντάρουμε από 8-12 EURO στο OVER 1,5 ημιχρόνου.Αν μπουν τα γκολ θα έχουμε από το ημίχρονο το επιθυμητό κέρδος των 10 EURO...Στην περίπτωση που δεν μπουν τα 2 γκολ τότε ποντάρουμε στο ημίχρονο OVER 2,5 στον αγώνα που θα κυμαίνεται από 2,5-6 ανάλογα αν έχει μπει ή όχι γκολ στο Α ημίχρονο...Έτσι με σκορ 1-0 ή 0-1 το OVER 2,5 θα έχει σίγουρα 2,5 όπότε με τα υπόλοιπα λεφτά από τα 20  EURO αρχικά  θα έχουμε το ίδιο κέρδος....Αν το ματς είναι 0-0  έχουμε τις επιλογές του OVER 1,5 Ή OVER 2,5 ΣΤΟ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ 2,2  & 6 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ.......